آخرین اخبار : 

انواع ریدایرکت برای سئو سایت

انواع ریدایرکت برای سئو سایت، ریدایرکت کردن ها انواع مختلفی دارد و همچنین کاربردهای مختلفی اگر ریدایرکت را در جای درست و زمان درست ازش بهره ببرید همان گونه که قبل گفتم اولین سودش اینه از تولید خطا جلوگیری میشه و وقتی از تولید خطا جلوگیری شه نتیجش این مشه دامنه اعتبار خودشو از دست نمیده پس استفاده از ریدایرکت امری حیاتی برای هر سایتی هست تمامی سایت های بزرگ و متوسط دنیا بی شک از ریدایرکت استفاده میکنن بنده به شخصه ریدایرکت رو گام اول تاکیید میکنم گتم اول و مهمترین پایه اولیه سئو در یک سایت میدونم پس در ادامه با سئوها همراه باشید تا انواع ریدایرکت ها و مضیت های آنها را برایتان توضیح دهیم که هر ریدایرکت برای چه کاری هست.

redirect_seoha

پاندای گوگل این روزها به شدت تلاش در بهبود تجربه ی کاربر از سایت دارد و در همین راستا نیز به سایت های کاربر پسند نمره ی کیفی بهتری می دهد. در نتیجه صاحبان سایت باید بررسی های مستمری را در کارشان شامل کنند تا ببینند آیا سایت شان لینک شکسته یا مرده ای دارد که احتمالا بتواند فیدبک کاربر را تحت تاثیر قرار دهد؟ لینک های شکسته یا مرده کاربر را خسته و کلافه می کند و بر سئو سایت تاثیر بدی دارد. اگر دو سه لینک مرده یا شکسته در سایت باشد، کاربران سایت شما را برای همیشه رها می کنند و شما نرخ خروج می گیرید که مانع بهبود رنکینگ سایت شما و در نتیجه بهینه سازی سایت تان می شود. یکی از مهم ترین شکایت های کاربران از تجربه شان در سایت ها، لینک هایی هستند که به هیچ کجا ختم نمی شوند. و مسلما اگر کاربر چیزی را نپسندد، سئو سایت شما مختل می شود.

تاثیر انواع ریدایرکت ها در سئو سایت
ریدایرکت ۳۰۱
ریدایرکت ۳۰۱ که تحت عنوان ریدایرکت دائمی شناخته می شود، به این معنا است که شما برای همیشه محتوای یک سایت را به یک صفحه ی جدید یا کلا به یک سایت جدید مدنظر خود منتقل می کنید. این شامل تمام ویژگی ها، کیفیت ها، لینک ها، پیج رنک، پیج آتاریتی (اعتبار صفحه)، و سئو سایت می شود. این بهترین، کارامدترین و سئو پسندترین روش ریدایرکت کردن ترافیک سایت تان است. ریدایرکت ۳۰۱ رنکینگ موتورهای جستجوی سایت شما را نگه می دارند و صفحات شما را دوباره ایندکس می کند. پست ها و هرچیزی که در صفحه ی شما هست را به پرمالینک جدید شما می فرستند. برای اطلاعات بیشتر در مورد ریدایرکت ۳۰۱ می توانید به مقاله ی مربوطه رجوع کنید.

ریدایرکت ۳۰۲
ریدایرکت ۳۰۲ که تحت عنوا ریدایرکت موقتی مطرح است به این معنا است که شما موقتا محتوای سایت خود را به صفحه یا سایت جدیدی منتقل می کنید (به یک موقعیت موقتی). در واقع شما ممکن است در آینده نزدیک دوباره url قدیمی را فعال کنید. این نوع ریدایرکت هیچ گونه کاربرد سئو ندارد زیرا رنکینگ و ترافیک و آتاریتی url قبلی را به url جدید نمی فرستند و از نوع ایندکس نمی کند. موتورهای جستجو به شما ریدایرکت ۳۰۱ را توصیه می کنند (حتی زمانی که سایت شما در درست تعمیر است).

خطای ۴۰۴
خطای ۴۰۴ زمانی رخ می دهد که کاربری که به سایت شما رجوع می کند به نام صفحه ای بخواهد دسترسی داشته باشد که وجود ندارد. به این صفحات، صفحات مرده می گویند که به هیچ کجا لینک نمی دهند و کاربر را خسته و کلافه می کنند و در نتیجه مسلما مانعی در سئو و بهینه سازی سایت شما خواهد شد. اگر صاحبان سایت این صفحات را اصلاح نکنند، گوگل این صفحات را دی-ایندکس می کند. حتی لینک های ارزشمند آن صفحه و رنک (رتبه) صفحه، امتیاز سئو سایت و آتاریتی سایت را از ایندکس خود بر داشته. خطای ۴۰۴ که ریدارکت نشود برای کاربر نامطلوب است و باعث می شود سایت شما را رها کنند که در نتیجه ترافیک از دست می دهید و نرخ خروج می گیرید. اما همیشه می توانید از ریدایرکت ۳۰۱ برای بازگشت به صفحه ی اصلی سایت خود استفاده کنید یا حتی می توانید یک صفحه با عوان صفحه ی ۴۰۴ بسازید تا کاربر را از این صفحه به صفحه ی مورد نظر خودتان هدایت کنید.
ریدایرکت ۴۰۱ و ۴۰۳
انواع دیگری از ریدایرکت هم وجود دارم به نام ریدایرکت ۴۰۱ و ۴۰۳ که باز هم برای سئو سایت شما مخرب است. ریدایرکت۴۰۱، unauthorized است. یعنی دسترسی غیرمجاز به آن آدرس. و ریدایرکت ۴۰۳ forbidden و ممنوع است.

خطاها غیر قابل پیش بینی هستند و گاهی لینک ها ممکن است شکسته شوند. به همین خاطر هم بهتر است هر چند وقت گاهی لینک های سایت خود را بررسی کنید تا ببینید آیا فعال هستند یا خیر. با این کار تجربه کاربر و در نتیجه رنکینگ و سئو سایت خود را بهبود می بخشید.

[تعداد: 1    میانگین: 5/5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *