آخرین اخبار : 

سئو سایت با بک لینک

سئو سایت با بک لینک، یک بحث همیشه داغ که ایا بک لینک هنوز در سئو موثره ایا با تغییرات و همچنین مبارزاتی که گوگل نسبت به خرید و فروش بازار سیاه بک لینک میکنه ایا بک لینک هنوزم در سئو موثر هست این سوالاتی هست که ذهن خیلی از وبمسترهارو درگیر میکنه با سئوها همراه باشید به برخی از اونها پاسخ مستقیم می دهیم.

یک لینک

کاربران فهیم باید ابتدا بگم بک لینک مهمه ولی به جرات بک لینک تاثیرش ۱/۵ قبل هم نیست اینو رو راست بهتون بگم و به شخصه هزینه ای که برای بک لینک می کنید صرف ریپورتاژ یا سوشال مدیا کنید موفق ترید خوب گوگل طبق اخرین اقدامش به شدت محکوم کرده خرید و فروش بک لینک و اما نمیگه انجام نشه مثلا شما ۱۰۰ تا بک لینک میخرید بعد ۲ ماه دیگه بک لینک هاتونو تمدید نمیکتید و طرف هم برمیداره خوب یهو ۲۰۰ تا اضافه میکنید و بهو ۲۰۰ تا کم میکنید، گوگل هم یه سری الگوریتم ها و ربات ها واسه محاسبه این فریب کاری شما داره وقتی داره ۷ ساله با این قزیه مبارزه میکنه پس یا نگیرید یا میگیرید تمدید کنید،

داستان خریدن لینک و تاثیر آن موضوع بسیار بحث برانگیزی در مبحث سئو سایت و بهینه سازی سایت است که به تعداد موافقانش، مخالف نیز دارد. بسیار می گویند این یک روش اشتباه است و تاثیر بدی در سئو سایت ما می گذارد. البته حق دارند. گوگل همیشه دوست دارد کاربر به سایت معتبر برسد و نه سایتی که به اعتبار لینک بالا آمده! گوگل می خواهد همه چیز به روال عادی پیش برود و هیچ چیز مشکوکی نباشد. هر روز هم بیشتر روی الگوریتم هایش کار می کند.

به همین دلیل خیلی از مخالفین این روش به شما پیشنهاد می کنند که بالکل بیخیال شوید و سراغ روش های جایگزینی مانند خریدن بلاگ  بروید که درصد ریسک بسیار کمتری دارند. درست است. با کوچکترین خطا ممکن است پنالتی شوید و یا حتی در بلکک لیست یالیست سیاه گوگل قرار بگیرید. اما به نظر من اگر این کار را حرفه ای انجام دهید ارزش هزینه و ریسک بالایش را دارد. زیرا می تواند سئو سایت شما را به شدت بهتر کند. اما چگونه؟

خریدن لینک و سئو سایت

بهتر است اول نظر گوگل را بدانیم. گوگل در بخش guideline وبمستر به صراحت نظرش را گفته. خرید و فروش لینک و بک لینکی که در رتبه ی سایت شما تاثیر بگذارد خلاف مقررات است و می تواند تاثیر بدی بر رتبه بندی سایت شما و سئو سایت تان داشته باشد. البته بعد هم اضافه می کند که هم هی لینک ها بد نیستند و خرید و فروش لینک هایی که بخش عادی هدف وبسایت باشند و به هدف دستکاری نتایج رتبه بندی سایت و سئو نباشند اشکالی ندارد. بعد هم اضافه می کند که این کار را می توان به دو صورت انجام داد:

با افزودن تگ نوفالو

یا افزودن لینک به صفحه ای که توسط روبات robot.txt غیر قابل دسترسی باشد.

اما نظر متخصصین سئو در این زمینه این است که گوگل حرفش با عملش یکی نیست. و برخی لینک هایی هستند که گوگل دوستشان دارد.

لینک های خوب در سئو سایت

یکی از مهم ترین و تاثیرگذارترین بک لینک هایی که می تواند در سئو سایت شما تاثیر بگذارد لیست دایرکتوری یاهو است. گوگل این دایرکتوری را بسیار با کیفیت می داند. البته می توانید برای لینک هزینه نیز صرف کنید. مثلا برای همین دایرکتوری یاهو حدود ۳۰۰$ باید بپردازید. و گوگل نیز با این موضوع مشکلی ندارد. اما روش های ارزان تری نیز هستند. اما به یک سری نکات هشیار باشید:

  1. از خریدن لینک در سایت هایی که واضح و به عبارت خودمانی تابلو است که به منظور اهداف سئو سایت است خودداری کنید. سایت هایی هستند که پر از لینک های تبلیغاتی هستند. این سایت ها ممنوع هستند. ماکسیمم تعداد لینک مجاز در سایت ده است.
  2. در هنگام خریدن لینک تنها به رتبه ی سایت یا pagerank نگاه نکنید! زمانی بود که رتبه ی سایت تنها عامل تعیین کننده بود اما امروز
  3. به دامین MOZ نگاه کنید. اعتبار سایت و دامین های روت لیمک را بررسی کنید. از خریدن لینک از سایت هایی که توسط گوگل اسپم، سندباکس یا بلک لیست شده اند جدا خودداری کنید. این کار باعث پنالتی شدن یا بلک لیست شدن سایت شما نیز می شود. برای اطلاعات در این زمینه دستور زیر را در سرچ گوگل اجرا کنید:
   info:examplesite.com
   در قسمت examplesite.com دامین سایتی که می خواهید چک کنید را وارد کنید. اگر سایت یا دامنه را در نتایج جستجو ندیدید یعنی گوگل آن دامنه را دی-ایندکس یا بلک لیست کرده است.
  4. به محتوای سایت نیز دقت کنید. سایتی مناسب است که محتوای منحصر به فرد داشته باشد. محتوای کپی در هر صورت ممنوع است. محتوی کپی duplicate content دقیقا یعنی پنالتی! می توانید copyscape.com را چک کنید تا ببینید محتوای سایت کپی هست یا خیر. همچنین توجه کنید که محتوای سایت در راستای محتوای سایت شما باشد. همان طور که همیشه گفتم، هر فرایندی در سئو سایت باید به طبیعی ترین شکل ممکن صورت بگیرد. حواستان باشد گوگل شک نکند. گوگل خیلی باهوش است.
  5. از صفحه ی اصلی سایت ها یعنی homepage لینک بخرید. صفحه ی اصلی مهمترین صفحه است و بک لینک از این صفحه اهمیت بیشتری دارد.

در نهایت به یاد داشته باشید که اگرچه این روش به سرعت جواب می دهد اما ممکن است تاثیرش به سرعت نیز برود. پس هم زمان روی فاکتورهای تاثیر گذاری سئو سایت دیگر نیز کار کنید.

[تعداد: 1    میانگین: 5/5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *