آخرین اخبار : 

سئو سایت جوملا

سئو سایت جوملا, جوملا جزو مدیریت محتواهای محبوبی به شمار میره که میلیون ها کاربر در سراسر جهان دارد و در ایران نیز محبوبیت ویژه ای برخوردار است و بهینه سازی و سئو اون با توجه به محدودیت گسترش پلاگین های سئو که برای سیستم هایی مثل وردپرس ساخته شده را دارد، در ادامه با سایت سئوها همراه باشید مقدمات اولیه بهینه سازی برای سایت جوملا که لازمه و باید انجام بدید رو باهم مرور خواهیم کرد.

سئو جوملا

تنظیمات سئو سایت در پیکره بندی: اولین گام انتخاب سرور مناسب و قوی و پس از آن سفارش دادن یک قالب زیبا و کاربر پسند است. سپس باید حواستان به URL صفحه باشد. URLی را انتخاب کنید که نشان دهنده ی محتوای سایت و کلمات کلیدی شما باشد. همین موضوع ساده باعث می شود در موتورهای جستجو رتبه ی بهتری داشته باشید. به همین دلیل است که بسیاری از سایت های فعال در زمینه ی سئو سایت و بهینه سازی سایت آدرس خود را با کلماتی مانند SEO و SITE و Optimization انتخاب می کنند. سپس با استفاده از mod-rewrite نام فایل htaccess.txt را به نام htaccess تغییر داده و آدرس سایت را درست می کنید. برای مثال به جای آدرسی مانند:

www.seoha.ir/index.php?option=ir-content&view=category&layout=blog&id=1&ltemid=50

را به

www.seoha.ir/the-articles.html

تغییر دهید.

سپس در تنظیمات جهانی global setting جوملا سایت را به حالت Search Engine Friendly URLs تبدیل و Use URL rewriting را فعال کنید. با این کار index.php را از آدرس سایت جوملایی خود حذف کرده و از محتوای duplicate جلوگیری می کنید. هر سایت به طور معمول حداقل چهار آدرس متفاوت دارد که این تاثیر بدی در سئو سایت خواهد داشت. برای مثال سایت ام.سی سئو:

http://seoha.ir

http://seoha.ir/index.php

http://www.seoha.ir

http://www.seoha.ir/index.php

در همین راستا مشخص کنید که می خواهید سایت شما با www یا بدون آن نمایش داده شود. فرقی ندارد اما مهم این است که یکی را فقط انتخاب کنید.

اگر می خواهید سایت شما با www باشد این دستو را وارد کنید:

RewriteEngine On
# index.php redirect
RewriteCond %{THE_REQUEST} ^[A-Z]{3,9}\ /index\.php\ HTTP/
RewriteRule ^index\.php$ http://www.domain.com/ [R=301,L]
# Redirect non-www to www version
RewriteCond %{HTTP_HOST} ^domain\.com$ [NC]
RewriteRule ^(.*)$ http://www.domain.com/$1 [R=301,L

و اگر می خواهید بدون www باشد:

RewriteEngine On

RewriteCond %{HTTP_HOST} www.yourwebsitehere.com
RewriteRule (.*) http://yourwebsitehere.com/$1 [R=301,L

سپس بهتر است به موتورهای جستجو اجازه دهید تا تصاویر سایت شما را نیز ایندکس کنند. برای اینکار باید به روبات اجازه این کار را دهید. پس image را از robots.txt بردارید. همچنین تصاویر خود را با یک ویرایشگر مناسب بهینه کنید و برایش تگ آلت بگذارید تا موتورهای جستجو بتوانند مفهوم عکس شما را بفهمند و کاربر در سرچ عمودی تصاویر به وب سایت شما برسد.

یکی دیگر از فاکتورهای مهم در سئو سایت و بهینه سازی سایت سرعت سایت است. سایتی که در ۱٫۵ الی ۲ ثانیه بالا بیاید برای کاربر و سئو سایت فاکتوری ضروری است. سایتی سرعتش بالا است که علاوه بر سرور قوی، محتوای کم حجم داشته باشد. محتوای کم حجم ابدا به معنای محتوای کم نیست. برای این کار می توانید کش cache سایت خود را در تنظیمات عمومی اش فعال کنید تا موتورهای جستجو بهتر در سایت شما بخزند. فقط یادتان نرود که کش ها cache قابل خواندن باشند.

متاداده هایی مانند متا تگ ها را نیز از یاد نبرید. برای ویرایش این موضوعات می توانید از rsseo استفاده کنید. برخی نکات مانند استفاده از کلمات کلیدی در متن و و عنوان در هر نوع سئو سایتی کارایی دارد. در صفحه ی سایت خود بیش از حد لینک نگذارید. خزنده های موتورهای جستجو مشکوک می شوند. لینک های مربوط به هر پست را ویرایش کنید تا زیبا و مفهوم دار باشند.

در کنار این موضوعات می توانید فایل sitemap یا نقشه سایت را ایجاد کنید تا با نشان دادن دایرکتوری ها به خزنده های گوگل، ایندکس سایت شما بهتر صورت بگیرد. امیدوارم از این مقاله راضی بوده باشید.

[تعداد: 1    میانگین: 4/5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *